Materac sprężynowy czy piankowy, który wybrać?

Wygodne łóżko zapewnia codzienny wypoczynek. Warto więc wybrać taki materac, żeby nasz sen był efektywny i zapewniał odprężenie i relaks. Jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy? Czym się różnią i dla kogo będą najbardziej odpowiednie? Poznajmy ich najważniejsze cechy. W bogatej ofercie producentów znajdziemy różnorodne rodzaje wyposażenia do naszych sypialni. Nowoczesny materac piankowy czy sprężynowy zwany też kieszeniowym to produkty najwyższej jakości, których zalety warto poznać zanim rozpoczniemy zakupy i podejmiemy ostateczną decyzję.

Jaki materac wybrać – sprężynowy czy piankowy?

Dobrej jakości materac sprężynowy czy piankowy to z pewnością spory wydatek. Kupujemy jednak przedmiot niezbędny na co dzień i używany przez kilka godzin każdej nocy. Nie warto zatem oszczędzać na swoim wypoczynku, bo im jest on lepszy, tym wydajniej pracujemy za dnia. Odpowiedź na pytanie, jaki materac lepszy piankowy czy sprężynowy, możemy uzyskać porównując ich wady i zalety. Na pewno jednak warto najpierw zastanowić się, jakiego posłania potrzebujemy i dla kogo. Dzieci i dorośli to dwie odrębne grupy, wymagające często innych parametrów materacy. Częste bóle pleców, a także skłonności do alergii, to kolejne wyznaczniki wyboru posłania. Zanim więc zajrzymy głąbiej i dowiemy się, jak i z czego jest zbudowany materac sprężynowy czy piankowy, ustalmy nasze indywidualne potrzeby i upodobania.

Materac sprężynowy – najważniejsze cechy

Materace sprężynowe to grupa, w której wyróżniamy materace kieszeniowe, multipocket, a także modele o bardziej uproszczonej konstrukcji, czyli materace bonellowe. Wersja kieszeniowa to jak sama nazwa wskazuje, sprężyny umieszczone w specjalnych oddzielnych kieszeniach z tkaniny, gwarantujących idealną pracę. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy, wyobraź sobie tę precyzyjną konstrukcję, która powstała z myślą o najwyższym komforcie dla Twojego ciała. Wciąż unowocześniana metoda kieszeniowa, w najlepszych modelach w wersji multipocket, może mieć od kilkuset do tysiąca sztuk sprężyn na m2, rozłożonych w kilku strefach twardości. To wyjątkowe rozwiązanie sprawia, że materac dopasowuje się do kształtu ciała człowieka i minimalizuje przenoszenie drgań. To dlatego ten rodzaj materacy jest polecany dla par, śpiących wspólnie na dużych posłaniach. Wkłady kieszeniowe są starannie zabezpieczone obudową oraz specjalnymi materiałami izolującymi. Wybierając materac piankowy czy sprężynowy, warto dowiedzieć się, jak wygląda on w środku. W przypadku tego drugiego, ważną informacją jest wielkość zastosowanych sprężyn. Im mniejsza jest ich średnica, tym więcej sprężyn. Oddzielenie ich w specjalnych kieszeniach daje bardzo dobre wsparcie dla kręgosłupa oraz doskonale niwelują wstrząsy materaca.

Materac piankowy – czym się wyróżnia?

Zmieniasz łóżko i nie wiesz, czy lepszy będzie materac sprężynowy czy piankowy? A może potrzebujesz wyposażenia do pokoju dziecięcego? Sprawdź, jakie zalety posiada elastyczna i wytrzymała pianka. Jej różne rodzaje pozwalają na dowolny wybór najkorzystniejszej wersji posłania. Pianka lateksowa to propozycja, która spełni oczekiwania alergików. Ten naturalny surowiec jest produkowany z kauczuku i często służy do produkcji materacy leczniczych. Skutecznie ogranicza występowanie roztoczy i pleśni oraz nie gromadzi kurzu. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac lepszy piankowy czy sprężynowy, warto zwrócić uwagę na jego odporność na odkształcanie. Materace piankowe są trwałe, sprężyste i nie ulegają deformacjom. Ich kolejnym atutem jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza i doskonałe podparcie ciała podczas snu. Jednym z najbardziej innowacyjnych materiałów jest pianka termoelastyczna z pamięcią. Reaguje ona nie tylko na nacisk ciała, ale też na temperaturę, pobudzając krążenie krwi w ciele śpiącej osoby.

Materac piankowy czy sprężynowy – podsumowanie

Podejmując decyzję dotyczącą tego, jaki materac sprężynowy czy piankowy będzie dla nas odpowiedni, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na swoje potrzeby. Jeśli szukamy materaca dla dziecka, dobrze sprawdzi się produkt z elastycznej, delikatnej pianki. Dwuosobowe materaca sprężynowe dla dorosłych, zapewniają natomiast spokojny wypoczynek, bo dzięki specjalnym kieszeniom, osoba poruszająca się mimowolnie podczas snu, nie budzi drugiej, śpiącej obok. Oglądając materac piankowy czy sprężynowy, warto wiedzieć, że większość tych, posiadających sprężyny jest uważane za produkty wspomagające rehabilitację oraz profilaktykę schorzeń kręgosłupa. Bez względu na to, czy kupujesz materac piankowy czy sprężynowy, zawsze możesz wybrać jego stopień twardości. Pamiętając o tym, warto również zwrócić uwagę na doskonałe połączenia obu technologii. Wysokiej jakości materace sprężynowe są dostępne z wkładem piankowym o różnej grubości, który pod wpływem nacisku ciała i ciepła przybiera jego kształt. Wspólne wykorzystanie tych rozwiązań daje więc efekt materaca o wyjątkowych właściwościach, korzystnych dla zdrowia kręgosłupa oraz zapewniającego wspaniały wypoczynek.
 

Materac sprężynowy czy piankowy, który wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę